Dołącz do nas naFacebooku

Prezentacja książki "Wybudzenia. Powrót do życia. Polskie historie"

Prezentacja książki "Wybudzenia. Powrót do życia. Polskie historie"
6 lutego br., w Domu Literatury, w Warszawie, odbyła się prezentacja książki Katarzyny Pinkosz "Wybudzenia. Powrót do życia. Polskie historie". W spotkaniu wzięły udział osoby, które wyszły ze stanu śpiączki, ich rodziny, pracownicy naukowi oraz lekarze, na co dzień walczący o powrót pacjentów do świata i normalnego funkcjonowania.

Dzień później, Pierwsza Dama spotkała się z autorką książki oraz bohaterami jej opowieści. Agnieszka Terlecka i Dawid Jetke zostali wybudzeni ze śpiączki i spełniają się zawodowo w życiu codziennym. Towarzyszyli im także bliscy Mariusza Wachowicza i Agnieszki Holki, którzy są w trakcie procesu wybudzania.

W spotkaniu uczestniczyli również: Ewa Błaszczyk, prof. Andrzej Czyżewski, dr Łukasz Grabarczyk i dr Andrzej Lach oraz przedstawiciele Fundacji „Światło” w Toruniu i Wydawnictwa Fronda.

Agnieszka i Dawid opowiadali o pierwszych dniach po przebudzeniu i wspomnieniach z trudnego okresu rehabilitacji, podczas której uczyli się wszystkiego od początku, na czele z mówieniem i chodzeniem. Rodziny wspomniały o postępach jakie osiągnęli ich bliscy dzięki rozwojowi nauki i technologii oraz nowym terapiom. Autorka i przedstawiciele wydawnictwa wspominali o inspiracji do powstania publikacji.
 
Książka do nabycia m.in. w naszym sklepiku:
http://www.akogo.pl/sklep/wybudzeni

Więcej informacji i fotorelacja:
http://warszawa.gosc.pl/gal/spis/3689261.Spotkanie-z-wybudzonymi
http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,203,wybudzeni-z-wizyta-w-palacu-prezydenckim.html