Dołącz do nas naFacebooku

Galeria zdjęć Fundacji Akogo?

Obchody 15-lecia Fundacji „Akogo?” po zakończeniu Międzynarodowej Konferencji Naukowej Komórki Macierzyste – Badania i Leczenie.
Podczas wieczoru odbył się wspaniały koncert w wykonaniu Kayah i Marcina Wyrostka z zespołem. Zaśpiewali i zagrali dla nas: Kayah, Iwona Zasuwa, Marcin Wyrostek, Piotr Zaufal, Mateusz Adamczyk, Krzysztof Nowakowski.
Na konferencji swoje wykłady wygłosili znakomici specjaliści zajmujący się badaniami nad wykorzystaniem komórek macierzystych w leczeniu różnych chorób neurodegeneracyjnych, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Argentyny, Niemiec, Włoch i Polski. Nasza konferencja była platformą spotkania i wymiany wiedzy oraz doświadczeń naukowców i lekarzy praktyków.
Aż 1 500 000 złotych przekazane organizacjom charytatywnym przez firmę Wawel podczas Gali finałowej akcji „Z miłości do radości”
Wawel przekazał wsparcie finansowe o łącznej wartości 1 500 000 zł na rzecz pięciu polskich organizacji dobroczynnych podczas finału akcji „Z miłości do radości”. Inicjatywa zaangażowała ponad 100 000 użytkowników. Uroczyste ogłoszenie wyników programu miało miejsce podczas Gali finałowej, która odbyła się 16 lutego 2017 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.
W dniu 21 grudnia br. odbyło się uroczyste oddanie budynku Kliniki „Budzik” dla osób dorosłych w śpiączce, na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.
W dniu 5 listopada r., w Multikinie Złote Tarasy, w Warszawie, odbył się uroczysty pokaz filmu „Za niebieskimi drzwiami”. Spotkanie z twórcami i projekcja filmu zostały poprzedzone dwugodzinnymi warsztatami,  jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku zakrztuszeń i zachłyśnięć.
W maju br. gościliśmy Prof. Isao Moritę z Japonii, który przeprowadził w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie 4 pokazowe operacje wszczepu stymulatora osobom w śpiączce i przekazał wiedzę polskim medykom, którzy kontynuują projekt pod kierownictwem prof. Wojciecha Maksymowicza. Do zabiegów są kwalifikowani pacjenci w śpiączce (z minimalną świadomością), u których dotychczasowa neurorehabilitacja nie była wystarczająca do wybudzenia ze śpiączki. Polska jest drugim na świecie krajem, gdzie tego typu zabiegi są wykonywane.
W przeddzień „Dnia pacjenta w śpiączce”, 17 kwietnia, w klinice „Budzik” odbył się występ specjalnego gościa – Dave’a Nilaya.
Po kameralnym koncercie Fundacja „Akogo?” przekazała podopiecznym kliniki prezenty i zaprosiła na skromny poczęstunek.
Święty Mikołaj nie zapomniał o podopiecznych Kliniki "Budzik". Pomogli mu wysłannicy z Fundacji "Akogo?", którzy przybyli z prezentami dla dzieci. Kolędy, życzenia i skromna uczta zostały zwieńczone pokazem filmu dokumentalnego pt. "Budzik", w reżyserii Piotra Małeckiego, zrealizowanego przez Wajda Studio.
Ponad 1700 osób wzięło udział w tegorocznym Tour de Pologne Amatorów. To absolutny rekord! Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy zwycięzcom !
Fotorelacja z obchodów "Dnia pacjenta w śpiączce", które odbyły się w sobotę 18 kwietnia.
17 kwietnia w Klinice Budzik gościliśmy z wizytą Panią Premier RP Ewę Kopacz. Spotkanie odbyło się w ramach  obchodów Dnia Pacjenta w Śpiączce, ustanowionego w 2012 roku przez Sejm RP, który jest obchodzony co roku w dniu 18 kwietnia. Pani Premier zwiedziła naszą Klinikę, spotkała się z naszymi pacjentami i ich rodzicami oraz personelem Budzika. Na zakończenie otrzymała kwiaty od 10-letniej Weroniki – pacjentki, która w ostatnich dniach wybudziła się tu ze śpiączki.
Krótka fotorelacja, przygotowana przez reprezentację Fundacji "Akogo?" podczas wejścia na najwyższą górę Afryki - Kilimandżaro (5895 m n.p.m.).
W niedzielę 7 grudnia do pacjentów Kliniki Budzik i ich rodziców, zawitał niezwykły Święty Mikołaj. W tym roku w tę rolę wcielił się Czesław Mozil a jednym z prezentów dla podopiecznych kliniki był koncert Czesława.
Znakomita frekwencja, wspaniała walka na trasie i wielkie emocje na mecie – tak w skrócie wyglądał Tour de Pologne Amatorów.

Ponad 1400 uczestników stanęło na starcie wyścigu w BUKOVINA Terma Hotel Spa. Wszyscy kolarze mieli do pokonania bardzo wymagającą trasę z podjazdami pod Ząb, Ścianę BUKOVINA i finałowym podjazdem do Bukowiny Tatrzańskiej.
W dniu 1 czerwca br. Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz , Prezydent miasta stołecznego Warszawy, odwiedziła klinikę "Budzik". Pani Prezydent spotkała się z podopiecznymi kliniki i ich opiekunami, a następnie zwiedziła cały budynek.
Dziennikarze Radia RMF FM kolejny raz zaprosili znanych sportowców, muzyków i aktorów do przygotowania bajkowego prezentu dla najmłodszych. To audiobook "Królewna Śnieżka". 1 czerwca płyty z tą bajką trafiły do szpitali dziecięcych w całej Polsce. Pierwsi otrzymali ją pacjenci Kliniki Budzik, w której rano miała miejsce premiera audiobooka.

„Zacisze” Anny Korcz oraz Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” 31 maja zorganizowały rodzinny piknik, podczas którego odbył się charytatywny spływ kajakowy malowniczą rzeką Wkrą. Podczas spływu rywalizowali aktorzy, dziennikarze oraz przedstawiciele różnych środowisk i firm.

W sobotę, 22 marca 2014. w podziemiach pokamedulskiego Kościoła na warszawskich Bielanach, odbył się charytatywny koncert "Budzimy do życia". W ten sposób chcieliśmy podziękować wszystkim, dzięki którym możemy się cieszyć z wybudzeń ze śpiączki dzieci, przebywajacych w naszej Klinice "Budzik".
W dniu 18 marca br. Małżonki Prezydentów Polski i Estonii odwiedziły Klinikę "Budzik". Celem wizyty było pokazanie funkcjonowania, metod leczenia i sukcesów medycznych pierwszego w naszym Regionie Europy wyspecjalizowanego ośrodka neurorehabilitacyjnego dla dzieci w śpiączce.

Pierwsze Damy spotkały się z naszymi pacjentami - dziećmi śpiączce, ich rodzicami oraz personelem Kliniki.

22 stycznia Klinikę Budzik odwiedził Rzecznik Praw Dziecka p. Marek Michalak. Spotkał się z wszystkimi pacjentami Budzika, także z wybudzoną wczoraj Amandą. Oglądał codzienne funkcjonowanie ośrodka, prowadzoną neurorehabilitację, zapoznał się z planami rozwoju programu leczenia dzieci w śpiączce.
18 grudnia w Budziku odbyło sie przedświąteczne spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli pacjenci Kliniki z rodzicami, personel medyczny oraz przedstawiciele Fundacji "Akogo?" z Ewą Błaszczyk na czele. W rodzinnej atmosferze połamali się opłatkiem, życząc dzieciom zdrowia, a rodzicom nadziei i siły.
Kapituła Nagrody im. Św. Brata Alberta - Adama Chmielowskiego, pod przewodnictwem o. Wacława Oszajcy SJ, na wniosek red. Grzegorza Polaka, wyróżniła Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?" Nagrodą przyznawaną od 38 lat za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sztuki sakralnej, działalności charytatywnej, społecznej i ekumenicznej. Kapituła doceniła całokształt działalności Fundacji "Akogo?", a szczególnie powstanie i działalność kliniki "Budzik" dedykowanej Janowi Pawłowi II.
10 grudnia Klinikę "Budzik" odwiedził Prezes rady Ministrów p. Donald Tusk. Na początku spotkał się z Ewą Błaszczyk – prezes Fundacji "Akogo?" oraz Dyrektorem Kliniki Andrzejem Lachem. Podczas rozmowy Premier zapoznał się z bieżącą sytuacją w "Budziku", poruszono kwestie finansowania i organizacji leczenia dzieci w śpiączce, a także sukcesy medyczne Kliniki.
W sobotę 7 grudnia do "Budzika" zawitał Święty Mikołaj! Oczywiście z prezentami!
Spotkanie rozpoczęło się od odsłonięcia rzeźby "Misia" autorstwa Józefa Wilkonia – prezentu od rzeźbiarza dla pacjentów Kliniki. Odsłonięcia dokonał sam autor wraz z Ewą Błaszczyk. Od dziś Miś jako pierwszy wita wszystkich pacjentów oraz gości Kliniki. Później – już w Klinice – Święty Mikołaj wręczył wszystkim pacjentom Kliniki drobne upominki, ufundowane przez partnerów Fundacji.
W niedzielę 8 grudnia w TVP1 wyemitowany został specjalny odcinek teleturnieju Jaka to melodia? w którym gwiazdy: Jacek Cygan, Anna Dymna i Ewa Błaszczyk - grały dla Fundacji "Akogo?".
Foto: Archiwum Fundacji AD
Michał Wiśniewski wraz z grupą wolontariuszy Fundacji Wiewiórki Julii odwiedził klinikę "Budzik". Na miejscu Michał pomagał w diagnostyce małych pacjentów. Wokalista odwiedził wszystkie dzieci przebywające w klinice, rozmawiał z rodzicami i wypełniał karty badań.
Źródło www.wiewiorkajulia.pl
22 października 2013 roku Pani Ewa Błaszczyk-Janczarska, prezes Fundacji "Akogo?" otrzymała nagrodę "Portrety Polskiej Medycyny" 2013, wyróżnienia honorujące osoby i instytucje, które w minionym roku odniosły znaczące sukcesy w sferach: zarządzania placówkami medycznymi, terapii oraz kreowania polityki zdrowotnej państwa.
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć pokazujących fragmenty prowadzonej rehabilitacji w Klinice Budzik.
Klinika Budzik rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Zwierzęta Ludziom. Na mocy podpisanego porozumienia, pacjentów naszej Kliniki odwiedzają specjalnie przeszkolone psy, niosąc dzieciom radość i pomagając w prowadzonej terapii.
Na starcie w Bukowinie Tatrzańskiej pojawiło się blisko 1300 kolarzy amatorów. Tegoroczna edycja zawodów Tour de Pologne Amatorów po raz kolejny zgromadziła rekordową liczbę pasjonatów dwóch kółek i wszystkich, którzy kochają rower. Pierwszy na mecie był Andrzej Kaiser, który pokonał 38 km trudnej górskiej trasy w niespełna 57 minut.
14 kwietnia w Teatrze Kamienica odbyła się uroczysta premiera "Misia Uszatka". W tym dniu goście mogli obejrzeć też oryginalnego Misia Uszatka z Muzeum Animacji Se-ma-for! Na premierze obecna była również Fundacja "Akogo?".
Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" otrzymała nagrodę w kategorii - Nagroda Specjalna, za wieloletnią aktywność filantropijną wykraczającą poza utarte granice oraz determinację w skutecznym zrealizowaniu projektu kliniki "Budzik".
7 grudnia 2012 odbyło się oficjalne i uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce kliniki "Budzik" dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, dedykowanej Janowi Pawłowi II.
Wspaniała inicjatywa organizacji amatorskiego Tour de Pologne odniosła po raz kolejny wielki sukces. Miarą tego sukcesu jest liczba startujących miłośników roweru, która przekroczyła magiczną liczbę 1000.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.
4 czerwca 2012 roku Pani Ewa Błaszczyk została odznaczona przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej

Zdjecia pochodzą z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP, foto: Lukasz Kaminski\KPRP
31 maja o godzinie 13.00 w siedzibie Sponsora Głównego - Banku BGŻ odbyła się konferencja prasowa poświęcona tegorocznemu wyścigowi Tour de Pologne Amatorów.
Z przyjemnością informujemy, że Pani Ewa Błaszczyk została laureatką plebiscytu "3 razy ONA" zorganizowanego przez portal Agaty Młynarskiej www.onaonaona.com za inspirujące uosobienie pełni kobiecości wyrażającej się w trzech dziedzinach życia:
- Ona w rodzinie i w domu
- Ona w pracy i sukcesach zawodowych
- Ona w pasji tworzenia i zmiany świata na lepsze

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć ze spotkania które odbyło się 17 kwietnia.
Miło nam poinformować, że Pani Ewa Błaszczyk została laureatką konkursu miesięcznika Forbes: Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego w kategorii AKTOR.
W dniu 16 marca br., z inicjatywy "Tele tygodnia" odbyło się wspólne malowanie i podpisywanie "świątecznych jaj". Celem tego spotkania było wsparcie działań fundacji "Akogo?".
Wśród licznie przybyłych byli aktorzy, dziennikarze, muzycy - ludzie dobrej woli, chcący wesprzeć budowę kliniki "Budzik" dla dzieci w śpiączce.
Konkurs o tytuł "Gwiazdy Dobroczynności" organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy wsparciu Tygodnika Newsweek Polska. Ma na celu popularyzację postaw prospołecznych poprzez pokazanie osób publicznie znanych, które angażują się w działania dobroczynne.
Nagrodę w imieniu Ewy Błaszczyk odebrała jej córka Marianna Janczarska.
4 XII w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu niewątpliwie był dniem wyjątkowym. Wydarzenia z pierwszej niedzieli grudnia są dowodem, że funkcjonowanie Teatru i działalność Fundacji świetnie się uzupełniają. Współpraca Fundacji Ewy Błaszczyk Agencji BOOM i pracowników Teatru Wielkiego przyciągnęła na ul. Fredry wielu zainteresowanych tematem zakrztuszeń u dzieci.
29 października w warszawskim Hotelu Gromada rozdano nagrody piątej edycji konkursu PERŁY MEDYCYNY. Fundacja “Akogo?” została uhonorowana statuetką i dyplomem “Za szczególną wrażliwość na ludzkie potrzeby oraz nieocenioną pomoc w ratowaniu życia”
Źródło zdjęć: Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.
26 października na terenie budowy kliniki “Budzik” realizowane były zdjęcia do nowego spotu Fundacji “Akogo?”.
Zapraszamy do obejżenia galerii z planu.
Efakt tych prac można zobaczyć w galerii video - zapraszamy.
Przepiękne krajobrazy, wspaniała publiczność, wymagająca trasa i blisko 1000 zawodników, tak w skrócie wyglądał wyścig Tour de Pologne Amatorów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

fot. Bukovina Terma Hotel Spa
Przepiękne krajobrazy, wspaniała publiczność, wymagająca trasa i blisko 1000 zawodników, tak w skrócie wyglądał wyścig Tour de Pologne Amatorów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

fot. Fundacja Akogo?
Nagranie spotu promującego Fundację ”Akogo?” i Tour de Pologne amatorów

Impreza charytatywna ”Kolejka do Kultury 2011”

W siedzibie Banku Gospodarki Żywnościowej odbyła się konferencja prasowa wyścigu Tour de Pologne Amatorów, której towarzyszyło podpisanie umowy pomiędzy Lang Teamem, a Fundacją ”Akogo?”. Przy stole prezydialnym zasiedli Czesław Lang, Ewa Błaszczyk, Andzej Kuchta, Edward Kuchta, Waldemar Błaszczyk oraz Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.
Pod takim hasłem odbyła się w środę, 16 marca 2011r., licytacja obrazów, których reprodukcje znalazły się w kalendarzu firmy Sanofi-Aventis na 2011 rok.
W dniu 17 grudnia, w siedzibie PAP odbyła się konferencja prasowa fundacji Ewy Błaszczyk ”Akogo?”, z udziałem Pani Profesor Danuty Hubner – Przewodniczącej Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim.
W dniu 15 grudnia w Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza odbyło się spotkanie promujące wydanie albumu pt. ”Wszystko jest takie kruche” (Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła).
Po raz pierwszy Fundacja ”Akogo?” uczestniczyła w zawodach kolarskich na których, zaprezentowała swoją działalność. Na rynku w Chodzieży, obok wielu innych, stanął namiot fundacji z materiałami promocyjnymi, a przedstawiciel fundacji wziął udział w wyścigu, udanie inaugurując współpracę z Lang Team. W niedzielę, w Chodzieży miłośnicy jazdy na rowerze mieli okazję zapisać sie na etap Tour de Pologne dla amatorów, a zebrane środki finansowe zostaną w całości przekazane na rzecz Naszej Fundacji.
13 marca 2010r. odbyła się kolarska gala 67 etapu Tour de Pologne. Podpisano porozumienie dotyczące wzajemnej współpracy między nasza fundacją a Panem Czesławem Langiem.
Na Placu Zamkowym w Warszawie odbyły się otwarte warsztaty udzielania pierwszej pomocy w przypadku zakrztuszeń u dzieci i niemowląt.
Od 17 marca 2009r. kubik fundacji ”Akogo?” został wyeksponowany na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" dodaje 1 % szansy dzieciom w śpiączce
Niezwykły ambient na Dworcu Centralnym
1 czerwca, w hotelu InterContinental w Warszawie, odbyła się licytacja prac (malowidła na koszulkach) wykonanych przez znanych artystów, plastyków, aktorów.
Podczas festynu zorganizowanego na Polach Mokotowskich, z okazji Dnia Ziemi, Fabryka Wyrobów Lnianych Żyrardów zaprezentowała swój nowy produkt – poszewki na jaśki, które są elementem naszej akcji ”BUDZIMY DO ŻYCIA”. Część dochodu ze sprzedaży jaśków zasili konto fundacji. Projektantami jaśków są znani polscy plastycy Wojciech Freudenreich i Tadeusz Wasilewski.
W Lesie Bielańskim obok Kościoła Kamedulskiego można było zobaczyć scenę opisaną przez Henryka Sienkiewicza w V rozdziale ”Pana Wołodyjowskiego”. Mały Rycerz zostaje zakonnikiem u kamedułów, na warszawskich Bielanach. Zagłoba próbuje go wydostać z klasztoru ”dla ratowania” Rzeczypospolitej.
Wmurowanie kamienia węgielnego pod Klinikę BUDZIK i V urodziny Fundacji ”Akogo?”. Dawno oczekiwany moment – wmurowanie kamienia węgielnego pod Klinikę ”Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
W czasie Finału Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana" wręczany jest Medal im. Brata Alberta (przyznaje się go od 1997r.). Wyróżnienie otrzymują osoby szczególnie zasłużone w niesieniu pomocy ludziom niepełnosprawnym. Jego laureatami jest wiele wybitnych osobistości z kraju i z zagranicy: duchowni, politycy i osoby prywatne, bezinteresownie poświęcające się pracy społecznej.
Agencja TBWA, jej dział Non Profit TELESCOPE stworzył i zrealizował dla Fundacji ”Akogo?” dwa spoty społeczne w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. ”Święty Piotr” został sfilmowany 24 września 2005r., w miejscowości Wzdół Rządowy pod Kielcami.
Szopka Bożonarodzeniowa została zaprojektowana i wykonana przez znakomitego polskiego rzeźbiarza Józefa Wilkonia oraz grupę Górali. Jest to dar artysty dla Fundacji ”Akogo?”. Szopka musiała przewędrować spod Warszawy, z ogrodu artysty, pod kościół Kamedulski w Lesie Bielańskim.
Listopad to miesiąc zadumy i wspomnień. Właśnie w takiej chwili, dzięki wiecznie żywym tekstom trzech znakomitych polskich "tekściarzy", przenieść się można było do świata, w którym ważny jest przede wszystkim człowiek.
Koncert został zrealizowany przy współpracy ludzi dobrej woli – znakomitych artystów, reżyserów, ”tekściarzy”, którzy zawsze mówili o wartościach ponadczasowych, a podczas koncertu chcieli o tym przypomnieć.
Obok Kościoła Kamedulskiego stanęła Karuzela – dzieło artysty Józefa Wilkonia, dar dla Fundacji ”Akogo?”. Najwięcej radości przynosi dzieciom zabawa na karuzeli. Ostatnie zdjęcia zostały zrobione wiosną 2008r. podczas kolejnej imprezy zorganizowanej przez Fundację ”Akogo?”.