Dołącz do nas naFacebooku

Naprawdę spoko!
 
Twój 1% nakręca Budziki!

Przekaż 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?". Pomagamy osobom po ciężkich urazach mózgu, przebywającym w śpiączce (kampania społeczna "BUDZIMY DO ŻYCIA")...

Wszczepy stymulatorów

Projekt wszczepu stymulatorów centralnego układu nerwowego (sznura tylnego) jest realizowany przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie i Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”, we współpracy z japońskimi profesorami z Fujita Health University.

Galeria budowy Kliniki Budzik

Budowa kliniki "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

       W dniu 26 marca 2008r. rozpoczęły się roboty budowlane prowadzone przez Generalnego Wykonawcę – Mostostal Warszawa przy realizacji kliniki "Budzik".
Ośrodek powstał przy Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Zakończenie pierwszego etapu prac miało miejsce w lipcu 2008r. a uroczyste otwarcie 7 grudnia 2012 roku.
Nowy obiekt połączony jest łącznikiem z oddziałem rehabilitacji pediatrycznej CZD na poziomie pierwszej kondygnacji.

       Klinika jednocześnie będzie mogła przyjąć 15 małych pacjentów, a dzięki dodatkowym pomieszczeniom rodzice będą mogli opiekować się dziećmi przez całą dobę. "Budzik" będzie pierwszą placówką w Polsce, w której według indywidualnego programu będą leczone i rehabilitowane dzieci po ciężkich urazach mózgu. Zostaną one otoczone opieką nawet do 15 miesięcy po wypadku.

Zapraszamy do wirtualnej wizyty w Klinice "Budzik".

Tak wyglądała klinika w maju 2013 roku, tuż przed przyjęciem pierwszych pacjentów:

 

A tak wyglądał Budzik we wrześniu 2010 roku:


Za wykonanie wirtualnych spacerów dziękujemy portalowi Rynek Pierwotny
logo Rynek Pierwotny