Książki bez recepty | Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
 

Książki bez recepty

Wczoraj do Kliniki „Budzik” dla dorosłych przyjechał Mieszko z Rodzicami i przekazał 3 kartony książek!
Zgłosił się do nas młody człowiek – Mieszko, który rok temu, w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, zrealizował z zespołem projekt mający na celu zebranie i przekazanie książek m.in. do szpitali.
Razem ze swoim zgranym i sprawdzonym zespołem (uczniowie LO i studenci) realizują obecnie drugą edycję projektu „Książki bez recepty”. Celem projektu jest zebranie książek, które przekazują wybranym szpitalom w całej Polsce.
Zbierają książki nowe, w stanie idealnym i bardzo dobrym dla dzieci i dorosłych. Otrzymują również książki od wydawnictw. Wszystkie zebrane książki są przez nich dokładnie przejrzane i do szpitali trafiają tylko książki w stanie idealnym. Zdecydowali się na kontynuację tego projektu, ponieważ współpracujące z nimi szkoły (ponad 50) oraz szpitale, prosiły o ponowną akcję. W pierwszej edycji udało się im zebrać ponad 24 000 książek, które przekazali do 70 szpitali (przynajmniej 3 w każdym województwie).
Pięknie dziękujemy za wspaniałą akcję i przekazane książki naszym podopiecznym i ich rodzinom!